• Raydekart Raydolap

Sürgülü Raydolap Sistemleri

Sürgülü Ray Dolap Sistemleri

Genellikle iç mekanlarda kullanılan dolap benzeri mobilyalar için 3 farklı sürme sistemi üretilmektedir. Bu sistemler;

  • İç Sistemler: İçten Bağlamalı Kayar Kapı Sistemleri

  • Dış Sistemler: Dıştan Bağlamalı Dolap Kapak Sistemleri

  • Karışık Sistemler: Sürgülü Dolap Kapı ağırlığı alt kata verilirse, bir kılavuzla çalışan sistemler.

Dahili Çalışma Sistemleri

Bu raydolap sistemi modelinde, kapağın ağırlığı alt tabandaki tepsiye verilir. Bu sistemlerde taşıyıcı mekanizma alt mekanizmalardır. Sistem, üst ve alt ray profilleri ile entegre mekanizmalar sayesinde çalışır. Üst rayda kılavuz tekerlekler vardır. Üst kılavuz mekanizmalarındaki tekerlek sistemleri makaralı rulman ve kauçuk kaplıdır, bu da ürünü sessiz ve rahat hale getirir.

Alt taşıyıcı mekanizmaların krom çelik yataklara sahip olması, ürünün yıllarca sessiz ve sorunsuz çalışması için önemlidir. Bu modellerde raya uygulanabilen yavaşlatıcılar sayesinde kapılar açma ve kapama yönlerinde yavaşlar ve sessiz ve güvenli bir şekilde kapanır. Bunun yanı sıra bu sistemlerde kabin içinde bulunduğundan, kabin derinliğinden panel kalınlığına bağlı olarak 80 - 100 mm alan tüketir. Bu model sürme sisteminin en büyük avantajı, dolapların yerden tavana boşluk bırakmadan inşa edilebilmesidir.

Harici Çalışma Sistemleri

Bu ray dolap kapı sistemi modelinde kapak ağırlığı üst tepsiye verilmiştir. Bu sistemlerde, taşıyıcı üst mekanizmalardır. Bununla birlikte üst ve alt ray profilleri ile entegre çalışan mekanizmalar sayesinde sistem hareket eder. Alt rayda kılavuz tekerlekler vardır. Alt kılavuz mekanizmalarındaki tekerlek sistemleri makaralı rulman ve kauçuk kaplıdır, bu da ürünü sessiz ve rahat hale getirir.

Alt taşıyıcı mekanizmaların krom çelik yataklara sahip olması, ürünün yıllarca sessiz ve sorunsuz çalışması için önemlidir. Bu modellerde raydolap sisteminde uygulanabilen yavaşlatıcılar sayesinde ray dolap kapılar açma ve kapama yönlerinde yavaşlar ve sessiz ve güvenli bir şekilde kapanır.

Ray Dolap Kapak Mekanizma Sistemleri

Sistem mekanizmaları kabinin dışından çalıştığından, kabinin iç alanı diğer model sürme sistemlerinden daha fazladır. Bu modelde, üst mekanizmayı monte etmek için tavan ve kabin (ürüne bağlı olarak) arasında 10 cm'ye kadar bir boşluk bırakılmalıdır. Daha sonra bu alan ahşap uygulamalarla görsel olarak kapatılabilir.

256 görüntüleme

İletişim Bilgilerimiz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram

Raydekart Raydolap - Tüm Hakları Saklıdır.   (0216) 969 00 34 - (0507) 397 13 12  |   raydekart.net

Hakkımızda

Firmamız 1985 yılından bu güne, mobilya sektöründe gerek müşteri memnuniyeti, gerekse kaliteli mobilya üretimi ile güven kazanan, sektöründe en seçkin konumlara adım adım ilerleyen, teknolojinin getirdiği yenilikleri anlık takip ederek müşterilerine ürünlerini her zaman son sistem ve son kalitede sunan nadir firmalardandır. 

Geçmiş yılların birikimini her zaman doğru ve yerinde kullanarak, müşterilerimize raydolap sistemlerini farklı kullanım ihtiyaçlarına göre değişiklik imkanı sağlayarak tasarlıyoruz. 

Özellikle raydolap sistemlerinde teknolojiyi sürekli takip ederek, son sistem tüm mekanizma ve parçalar hakkında güncel bilgi sahibi olabiliyoruz. Bu sayede değerli müşterilerimize her geçen gün daha iyi hizmet, daha kaliteli sürgülü dolaplar ve çok daha göz alıcı mobilyalar üretebiliyoruz.

Zümrütevler Mah. Akşemsettin Cad. No: 79/A Maltepe/ İSTANBUL

(0216) 969 00 34

(0507) 397 13 12